Úprava paznehtů skotu

Co vše pro vás můžeme udělat

Co vše pro vás můžeme udělat

Úpravu paznehtů krav (skotu obecně) provádíme pro volné i vázané systémy chovu.

V rámci kontroly provedeme dověšení ušních známek.

Po dohodě s veterinářem je možné provést vakcinaci (plošnou nebo selektivní) a odběr krve pro zdravotní zkoušky.

 

 

Prevence onemocnění paznehtů

Prevence onemocnění paznehtů

Paznehty krav onemocní ze dvou příčin - genetická dispozice nebo infekce. S genetickou dispozicí zvířete nic neuděláte. Ale infekcím pomocí správné preventivní péče můžete účinně předcházet.

Jaké typy nemocí paznehtů můžete potkat?

Povrchový zánět kůže prstu

Toto onemocnění si nevybírá a postihuje všechny věkové skupiny. Důležité je, že se mu dá velmi účinně předcházet úpravou paznehtů. I léčba spočívá v funkční úpravě paznehtů tak, aby nedocházelo k dráždění. 

Zánět meziprstní štěrbiny

I tomuto zapáchajícímu bakteriálnímu onemocnění se dá předcházet včasnou úpravou paznehtů. Pokud jsou peznehty správně upraveny, ani bakteriální infekce nemá šanci.

Mozol

Mozoly u starších těžkých kusů snižují jejich pohyblivost, protože jsou bolestivé. tyto mozoly je potřeba odstranit. Důležité je zmínit, že při preventivní prohlídce paznehtů skotu se dá počínající mozol snadno odhalit a provést úpravu paznehtu dříve, než přejde do bolestivého stádia.

Vředy na chodidlech

Příčina je často v narušení škáry paznehtu a následný vznik infekce. Okolo se tvoří nekvalitní rohovina. Léčba - jako skoro vždy - spočívá v odstranění poškozené rohoviny a léčení infekce. I v tomto případě včasná preventivní prohlídka a funkční úprava paznehtu umí vředy odhalit včas a minimalizovat problémy.

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Využíváme k tomu nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena k partnerům v EU. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

 

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti