Zatloukání kůlů a stavba ohrad

Návrh ohrady nebo oplocení

ilustrační fotoProvádíme návrhy dřevěných ohrad, zatloukání kůlů a kompletní výstavbu oplocení pro hospodářská zvířata a oborové chovy. A nejen pro ně. Oplocením lze chránit i pozemky před vniknutím divoké zvěře (divokých prasat), například pole, golfová hřiště, sady a zahrady.

Podle vašeho zadání vypracujeme nejvhodnější alternativu a přizpůsobíme vašim individuálním požadavkům. 

Dřevěné ohrady pro koně jsou nejčastěji používané na stálé pastvě nebo výběhu. Dřevěné ohrady pro skot také. Liší se od sebe provedením ohradníků. Nejsou vhodné v místěch se častou změnou pastviny. Při časté změně pastviny jsou vhodné mobilní ohrady.

Ohrady pro ovce nebo kozy je nutné doplnit sítí.

Stavba obory pro jeleny nebo daňky je nejnáročnější disciplínou. Kdo někdy viděl jelena překonat 200cm vysoký plot skokem z místa, ví, o čem je řeč.

Stavba ohrady

Realizace oplocení spočívá v několika krocích. Podle projektu a skutečného stavu pozemku spočítáme potřebu materiálu a navrhneme cenu. Stává se, že zákazník není vždy schopen přesně odhadnout skutečnou délku ohrady. Pro tyto případy sebou vozíme materiál navíc a po ukončení montáže zaplatíte pouze spotřebovaný materiál.

Na rozdíl od konkurence nenavyšujeme cenu montáže kvůli tomu, že si materiál dodáte vlastní. Materiál běžně vozíme od firmy Kamír a ceny jsou stejné jako v katalogu, nebo na stránkách www.kamir.cz.

Ke stavbě dřevěných ohrad lze volit vzhledem k zatloukači kůlů za traktor pouze kůly dřevěné. Ke stavbě se nejčastěji používá tlakově mořený smrk nebo štípaný akát, popřípadě dub. Akátové kůly i dubové kůly zajistíme přes firmu www.kuly.cz od Mgr. Navrátilíka. Tyto kůly nepřekupujeme, pouze Vám je můžeme doporučit. Tlakově mořené smrkové kůly dodáváme od firmy Kamír nebo i jiných. 

Nechce se vám vymýšlět nejvhodnější variantu dřevěné ohrady? Domluvte se s námi a my postavíme ohradu na klíč - sestavíme projekt, zajistíme materiál a stavbu ohrady provedeme. Cena ohrady je vždy individuální a závisí nejen na použitých materiálech, ale i terénu, ve kterém je ohrada stavěna. Kontaktujte nás.

Typy ohrady 

Ohrada pro elektrický ohradník

Je nejjednodušší na výrobu. Do země se zatlučou kůly podle vašeho výběru. Nejčastěji se provádí stavba ohrad z akátu nebo smrku. Opatří se vhodnými izolátory podle zvoleného typu ohrazení (lanka, dráty, ...). Nakonec se zprovozní jednotka elektrického ohradníku. Tím je montáž ohradníku dokončena. To je vše ke stavbě ohrady. Vypadá to jednoduše, ale vhodými techlogickými postupy lze ušetřit hodiny času. Vhodné jako ohrada pro koně nebno jiná hospodářská zvířata. Používané materiály viz kůly.

Ohrada s pletivem

Základ je stejný jako pro ohradu s elektrickým ohradníkem. Náročnější je samotné natažení zvoleného pletiva. Výsledný efekt je oboustranný - pasenné nebo hlídané zvíře nemůže ven a zároveň nemůže nic (podle velikosti oka) dovnitř. Ohradu s pletivem je možné kombinovat s zabezpečením elektrickým ohradníkem. Vhodné pro stavbu oborových oplocení.

Ohrada palisádová

Palisádová ohradaZáklad pro dřevěnou ohradu je stále stejný, jen kúly (sloupky) musí být v menších rozestupech. Nakonec se provede montáž samotných palisád. Ty mohou být různé - krajiny, kulatiny, půlená kupatina, prkna. Ohrada vypadá velmi pěkně a reprezantativně. Palisádovou ohradu je možné kombinanovat se zabezpečením elektrickým ohradníkem.

 

Nástroje a nářadí

Zatloukač kůlůVlastní montáž oplocení provádíme pomocí zatloukače kůlů Wrag Trift. Jedná se o nesený stroj (tříbodový závěs) o celkové hmotnosti 650 Kg a hmotností kladiva 300Kg, přičemž lze zatloukat kůly s max. délkou 3 metry. Potřebný tlak vnější hydrauliky traktoru musí být alespoň 16 MPa. Traktor dodává zákazník sám, nebo jsme schopni použít vlastní, ale pouze do 50 Km v okolí Českého Krumlova, kde se nachází sídlo naší firmy.

Po příjezdu na pozemek nejprve vytýčíme hranice, poté rozvezeme kůly, které zatlučeme do země, zpravidla 40 - 70 cm hluboko. Zde je nutné podotknout, že není možné kůl zatlouct do skály, různých navážek a písku.

Nakonec, podle typu oplocení, provedeme montáž rohů, izolátorů s vodiči, nebo napnutí pletiva. Uvedeme do provozu i elektrický ohradník.

Je možné si nás najmout pouze na některou z těchto operací.

 

Návrh elektrické ohrady

Kamír - konfigurátor elektrických ohradníkůNávrh elektrické ohrady není trivilální záležitost a je potřeba si odpovědět na některé otázky. Firma Kamír.cz má na svých stránkách dobře zpracovaný konfigurátor elektrických ohradníků, který vás provede základními otázkami (rozloha, typ hrazení, typ ochrany podle zvířat a další). Vyzkoušejte si návrh v Konfigurátoru ohradníků

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Využíváme k tomu nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena k partnerům v EU. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

 

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti