Zatloukání kůlů a stavba ohrad

Návrh ohrady nebo oplocení

ilustrační fotoProvádíme návrhy, zatloukání kůlů a kompletní výstavbu oplocení pro hospodářská zvířata a oborové chovy. A nejen pro ně. Oplocením lze chránit i pozemky před vniknutím divoké zvěře (divokých prasat), například pole, golfová hřiště, sady a zahrady.

Podle vašeho zadání vypracujeme nejvhodnější alternativu a přizpůsobíme vašim individuálním požadavkům. 

Dřevěné ohrady jsou vhodné pro koně i skot. Ohrady pro ovce nebo kozy je nutné doplnit sítí.

Stavba obory pro jeleny nebo daňky je nejnáročnější disciplínou. Kdo někdy viděl jelena překonat 200cm vysoký plot skokem z místa, ví, o čem je řeč.

Stavba ohrady

Realizace oplocení spočívá v několika krocích. Podle projektu a skutečného stavu pozemku spočítáme potřebu materiálu a navrhneme cenu. Stává se, že zákazník není vždy schopen přesně odhadnout skutečnou délku ohrady. Pro tyto případy sebou vozíme materiál navíc a po ukončení montáže zaplatíte pouze spotřebovaný materiál.

Na rozdíl od konkurence nenavyšujeme cenu montáže kvůli tomu, že si materiál dodáte vlastní. Materiál běžně vozíme od firmy Kamír a ceny jsou stejné jako v katalogu, nebo na stránkách www.kamir.cz.

Ke stavbě ohrad lze volit vzhledem k zatloukači za traktor pouze kůly dřevěné. Ke stavbě se nejčastěji používá tlakově mořený smrk nebo štípaný akát, popřípadě dub. Akátové kůly i dubové kůly zajistíme přes firmu www.kuly.cz od Mgr. Navrátilíka. Tyto kůly rovněž nepřekupujeme, pouze Vám je můžeme doporučit. Tlakově mořené smrkové kůly dodáváme od firmy Kamír nebo i jiných.

Nechce se vám vymýšlět nejvhodnější variantu? Domluvte se s námi a my postavíme ohradu na klíč - sestavíme projekt, zajistíme materiál a stavbu ohrady provedeme. Cena ohrady je vždy individuální a závisí nejen na použitých materiálech, ale i terénu, ve kterém je stavba ohrada stavěna. Kontaktujte nás.

Typy ohrady 

Ohrada pro elektrický ohradník

Je nejjednodušší na výrobu. Do země se zatlučou kůly podle vašeho výběru. Nejčastěji se provádí stavba ohrad z akátu nebo smrku. Opatří vhodnými izolátory podle zvoleného typu ohrazení (lanka, dráty, ...). Nakonec se zprovozní jednotka elektrického ohradníku.

Ohrada s pletivem

Základ je stejný jako pro ohradu s elektrickým ohradníkem. Náročnější je samotné natažení zvoleného pletiva. Výsledný efekt je oboustranný - pasenné nebo hlídané zvíře nemůže ven a zároveň nemůže nic (podle velikosti oka) dovnitř. Ohradu s pletivem je možné kombinovat s zabezpečením elektrickým ohradníkem. Vhodné pro stavbu oborových oplocení.

Ohrada palisádová

Palisádová ohradaZáklad je stále stejný, jen kúly (sloupky) musí být v menších rozestupech. Nakonec se provede montáž samotných palisád. Ty mohou být různé - krajiny, kulatiny, půlená kupatina, prkna. Ohrada vypadá velmi pěkně a reprezantativně. Palisádovou ohradu je možné kombinanovat se zabezpečením elektrickým ohradníkem.

 

Nástroje a nářadí

Zatloukač kůlůVlastní montáž oplocení provádíme pomocí zatloukače kůlů Wrag Trift. Jedná se o nesený stroj (tříbodový závěs) o celkové hmotnosti 650 Kg a hmotností kladiva 300Kg, přičemž lze zatloukat kůly s max. délkou 3 metry. Potřebný tlak vnější hydrauliky traktoru musí být alespoň 16 MPa. Traktor dodává zákazník sám, nebo jsme schopni použít vlastní, ale pouze do 50 Km v okolí Českého Krumlova, kde se nachází sídlo naší firmy.

Po příjezdu na pozemek nejprve vytýčíme hranice, poté rozvezeme kůly, které zatlučeme do země, zpravidla 40 - 70 cm hluboko. Zde je nutné podotknout, že není možné kůl zatlouct do skály, různých navážek a písku.

Nakonec, podle typu oplocení, provedeme montáž rohů, izolátorů s vodiči, nebo napnutí pletiva. Uvedeme do provozu i elektrický ohradník.

Je možné si nás najmout pouze na některou z těchto operací.

 

Návrh elektrické ohrady

NávrhNávrh elektrické ohrady není trivilální záležitost a je potřeba si odpovědět na některé otázky. Firma Kamír.cz má na svých stránkách dobře zpracovaný konfigurátor elektrických ohradníků, který vás provede základními otázkami (rozloha, typ hrazení, typ ochrany podle zvířat a další). Vyzkoušejte si návrh v Konfigurátoru ohradníků