Používané materiály - dráty, lanka, pásky

Typ použitého materiálu - drát, lanko nebo páska se odvíjí od druhu zvířete, které má být ohrazeno, velikosti pastviny. Velmi často se kombinují různé materiály - lanka a pásky nebo dráty a pásky. Všechny tyto materiály předpokládají připojení na elektrický ohradník - vedou elektrický proud a tím odrazují zvířata v překročení hranic pozemku.

Dráty mají dobrou vodivost a jsou dostatečně pevné. Používají se především na velké stálé ohrady. Jejich nevýhodou je malá viditelnost. Pro koně je nevhodný - hrozí pořezání.
Možnosti drátů najdete na Kamír - lanka a dráty pro ohradníky

Lanka jsou z polyethylenu s vpletenými drátky (měděný - malý odpor, malá pevnost nebo nerezový - velký vodivý odpor a vysoká pevnost). PET lanka jsou dobře viditelná a dělají se i v několika barevných kombinacích. Hodí se především na dočasné pastviny - dobře se stahují a snadno se s nimi manipuluje.
Lanka najdete na Kamír - PET lanka

Pásky jsou polyethylenu s vpletenými drátky. Používá se ocelový galvanizovaný drátek, který má nižší odpor než nerezový se zachováním penosti. Šířka pásek se pohybuje od 1 4 cm. 
Pro koně jsou nejvhodnější pásky o šířce 1 cm, které jsou dostatečně výrazné, ale při zamotání koně se přetrhnou dříve než koně pořežou. Sortiment si můžete prohlédnout u Kamír - pásky pro elektrické ohradníky

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Využíváme k tomu nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena k partnerům v EU. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

 

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti