Ohrady podle určení

Ohrady pro skot

Ohrady pro skot

Ohrady pro skot jsou nejčastěji prováděnou stavbou. Provedení ze smrkových nebo akátových kůlů, jako vodičů je nějčastěji použita kombinace vysokopevnostního drátu a lanka nebo pásky. Tyto ohrady jsou osazeny elektrickým ohradníkem. Zprovoznění a kontrola elektrického ohradníku jako závěrečená fáze potom prověří kvalitu stavby a kvalitu použitých komponent. 

Elektrický ohradník namontujeme a zkontrolujeme jeho parametry.

Ohrady pro koně

Ohrady pro koně

Ohrady pro koně jsou svým provedením velmi podobné ohradám pro skot. Doporučujeme osadit širší páskou pro snadnější vizuální odlišení - koně se více než krávy orientují zrakem. Naopak se nepoužívají vysokopevnostní dráty. Místo nic je používá  ocelový drát Premium Horse Wire, který je lépe vidět a díky polyetylénovému obalu je ke koním šetrnější.

Ohrady pro ovce nebo kozy

Ohrady pro ovce nebo kozy

Provedení ohrady pro ovce nebo pro kozy se od sebe moc neliší. Vždy se používá pletivo, často kombinované na vnitřní straně s elektrickým ohradníkem z drátu nebo lanka. 

Ochrana proti vysoké - obory

Ochrana proti vysoké - obory

Proti divoké zvěři, ať již jako ochrana pozemku nebo oborové oplocení, musí být pevné. Na stavbu se používají většinou akátové kůly, které se zatloukají do cca 40% své délky. 

Pletivo se používá uzlové pletivo Titan, které má průběžný svislý drát propojený s vodorovnými dráty nesmekavým uzlem nazývaným Tight lock nebo Twist lock (podle literatury). Toto pletivo se napíná tahem až 100kg, ale díky své konstrukci si zachovává pružnost. Proto je schopné snést i náraz rozběhnutého divočáka.

Jiné provedení oborového oplocení. Vhorné pro daňky nebo zubry.

Oplocení zahrad

Oplocení zahrad

Oplocení zahrady proti vniknutí na pozemek a zabránění vstupu zvěře, psů a lidí. Je nutné chránit plodiny a výsadbu před poškozením.